Loading...
Zalety wody w skrócie 2018-10-22T00:15:21+00:00

ZALETY WODY W SKRÓCIE

Wstęp / Zalety wody w skrócie

Naturalny przeciwutleniacz

Ujemna wartość ORP wskazuje na wodę alkaliczną, która zawiera wolne elektrony, więc elektrony, które można gdzieś przekazać. Proces ten jest bardzo skuteczny w eliminowaniu znacznie szkodliwych wolnych rodników. Wolne rodniki to cząsteczki pozbawione jednego elektronu i powstające w organizmie w normalnych procesach metabolicznych. Pewna ilość wolnych rodników w ciele ludzkim jest korzystna, ponieważ chroni organizm przed wirusami, bakteriami i niszczy degenerujące się osłabione komórki. Problem pojawia się tylko wtedy, gdy wolne rodniki tworzą w nadmiarze. Aby wolne rodniki mogły uzyskać brakujące elektrony, muszą nieustannie atakować struktury zdrowych komórek. Naruszają komórki, organy i ich prawidłowe funkcjonowanie. Mogą wystąpić niekontrolowane reakcje, które będą wspierać stan chorobowy. Reakcje te są wynikiem poważnych chorób, w tym chorób onkologicznych. Przez picie alkalicznej wody zjonizowanej do organizmu dostaje się wystarczająca liczba wolnych elektronów, które wiążą się z wolnymi rodnikami. Ze względu na właściwości przeciwutleniające alkalicznej wody, komórki są chronione, a tym samym wzmacnia się układ odpornościowy i cały organizm.

Zasadowe ciało

Zasadowe pH w zakresie 8,5-9,5 jest ważne dla organizmu i jego narządów wewnętrznych. Zarówno ciało, jak i krew noworodka mają pH po urodzeniu równe 7,45, więc zasadowe. Przez rozwój organizmu, złe nawyki żywieniowe, stres itp., zasadowość krwi i ciała stopniowo maleje. Nagromadzenie kwaśnych metabolitów powoduje, że organizm jest bardziej kwaśny, co zwiększa ryzyko zachorowania. Ponieważ podstawowe substancje niezbędne do odkwaszenia nie może tworzyć ciało samo, musimy je uzupełniać tylko w postaci żywności i płynów. Tak więc żywa woda alkaliczna jest łatwo absorbowana przy neutralizacji kwaśnych metabolitów, ponieważ zawiera jony pierwiastków alkalicznych, takich jak wapń, magnez, potas i sód. Ciało najlepiej wchłania je w formie zjonizowanej, a zatem po spożyciu organizm otrzymuje „koktajl” alkalicznych jonów, który utrzymuje zasadowe pH w organizmie.

Szybkie i bezpośrednie wchłanianie

Poszczególne cząsteczki wody są grupowane ze sobą i tworzą tak zwane „klastry”. Zasadowa zjonizowana mikro-klastrowana woda tworzy mniejsze skupiska cząsteczek na klaster, przy czym normalna woda tworzy większe skupiska cząsteczek na klaster. Dlatego ta mikro-klastrowana woda natychmiast przechodzi przez mikroskopijne pory błon komórkowych, a zatem jest natychmiast włączona w procesy metaboliczne. Łatwo przechodzi do innych tkanek, gdzie usuwa nagromadzone toksyny w jelitach. Rozpuszcza nawet toksyny w normalnie niedostępnych obszarach komórki, oczyszczając ją, skutecznie neutralizując i upłynniając nagromadzone odpady w komórkach i w całym ciele. Odpady te są następnie łatwo usuwane z tkanek do krwi, a następnie wydalane z moczem z organizmu przez nerki.

Prawidłowa gęstość krwi

Napięcie powierzchniowe alkalicznej wody zjonizowanej jest prawie dwukrotnie mniejsze niż w przypadku normalnej butelkowanej wody pitnej i jest bliskie powierzchniowemu napięciu ludzkiej krwi. Oznacza to, że woda alkaliczna jest rzadka. Krew zawiera około 83% wody, więc łatwo jest uświadomić sobie, że jeśli mamy wystarczająco dużo wody alkalicznej, krew będzie naturalnie rzadsza i zdrowsza. Jest to bardzo ważny fakt, ponieważ na przykład krew przy spożywaniu stałej diety (spożywanie czerwonego mięsa itp.) ma tendencję do zagęszczania, a zatem krążenie krwi jest bardziej trudne i wolniejsze, co wiąże się również z ryzykiem krzepnięcia krwi – skrzepliny.

Dostatecznie dużo tlenu

W alkalicznej wodzie zjonizowanej dominują ujemne aniony wodorotlenkowe (OH-), w rzeczywistości są to atomy tlenu pomiędzy cząsteczkami wody. Dlatego picie wody alkalicznej zatrzymuje tlen w ciele, a tam, gdzie jest tlen, istnieje życie. Od wystarczającej ilości tlenu zależą w dużej mierze procesy metaboliczne. Ważne jest, aby wiedzieć, że rak rozwija się w środowisku, w którym metabolizm tlenu jest niewystarczający i zwiększone jesz zakwaszenie. W ostatnich latach świat zaskoczył ciekawy wskaźnik zdrowia ludzi w Japonii i Korei Południowej. W tych krajach jest preferowane wprowadzenie nowoczesnych wskaźników biologicznych poprawy jakości wody i procesów technologicznych w celu jej udoskonalenia i poprawy. W Japonii co czwarta rodzina pije codziennie alkaliczną wodę zjonizowaną. Każdego roku ta grupa użytkowników stale rośnie. Japonia, a także Korea Południowa, posiadają wiele szpitali, w których zamiast różnych leków, a także antybiotyków, podawana jest prawdziwa żywa woda i wykorzystywana ze względu na jej niezastąpione właściwości lecznicze.